Tokat

Havalimanı

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
English

Haberler

A
A
A
10 Kasım Atatürk`ü Anma Günü(10/11/2016 - 11/02/2017)

    Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde DHMİ Tokat Havalimanı Müdürlüğünde törenle anıldı.

   Tüm Havalimanı personelinin katıldığı anma töreni saygı duruşu ile başladı. Topluca okunan İstiklal Marşının ardından Havalimanı Müdürü Yücel Besim ALADAĞ bir konuşma yaptı. Konuşmasında Atatürk'e sevginin onun ilkeleri ve gösterdiği yolda yürümekle olabileceğine değinen Yücel Besim ALADAĞ şöyle dedi;

"Aziz Atatürk!

       Bugün; ben ve çalışma arkadaşlarım, bundan önceki yıllarda ve bundan sonraki yıllarda da olacağı üzere, bir anma gününde daha huzurunuzda bulunuyoruz.

       Siz, “…muasır medeniyetler seviyesi…” olarak bizlere gösterdiğiniz ulusal hedefe; “…istikbal göklerdedir…” diyerek, nasıl ulaşacağımızı da gösterdiniz.

Bizler biliyoruz ki; “…ulaşılamayan Vatan toprağının, savunulması da mümkün değildir…” Bu nedenle; biz “havacılar”, ulusal hedefe ulaşmak doğrultusunda; Gökyurdu, baştanbaşa görünmez ağlarla ördük. Yurdun her yanına inşa ettiğimiz hava limanları ile Ülkemizde yaşayan her vatan evladının hava ulaşım hizmetine erişebilmesini hedef edindik.

Bu gün; aramızdan ayrılışınızın 78. Yıldönümü münasebetiyle huzurunuzda gurur ile paylaşmak isteriz ki; Ülkemiz Sivil Havacılığı, tüm çalışanlarımızın alın teri sayesinde, gelişmiş dünya ülkeleri ile çağdaş seviyede rekabet edebilecek bir düzeye gelmiş ve tüm dünyada örnek gösterilmekte olan, ülkemizin yüz akı eserlere ve hizmete kavuşmuştur.

Ruhun şad olsun…"Tüm haber kayıtları için lütfen tıklayınız...


Okunma: 1480
Geri